Команда

Олександр Герега

Герега Олександр Володимирович народився 27 червня 1967 року в м. Городок Хмельницької області у робітничій сім’ї. Батьки працювали на верстатобудівному заводі: батько – токарем 6-го розряду, а мати – в інструментальному цеху.

В 1984 році закінчив середню школу №1 у м. Городок Хмельницької області.

З 1984 по 1985 роки навчався у Городоцькому філіалі Хмельницького ПТУ №17.

З 1985 по 1987 роки проходив строкову службу у лавах радянської армії.


 

З 1987 по 1990 роки навчався у Хмельницькому кооперативному технікумі. Вищу освіту здобував у Львівській комерційній академії, спеціальність «Менеджмент організацій і адміністрування».

Трудову діяльність розпочав ще у шкільному віці: у період шкільних канікул працював вантажником на хлібозаводі, у радгоспі - на заготівлі ягід та підготовці тари для них. Після закінчення технікуму працював експедитором Городоцької міжрайбази.

З 1991 року заснував власну справу. Розпочав з продажу керамічної плитки та сантехніки. У 1996 році відкрив свій перший магазин роздрібної торгівлі. У 2003 році заснував Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К». Сьогодні воно відоме, як найбільша в Україні мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр», де працює більше 20 тисяч працівників. З 2003 до жовтня 2012 роки очолював Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К».

В листопаді 2012 року був звільнений з цієї посади у зв’язку із обранням народним депутатом України від 192-го виборчого округу Хмельницької області до Верховної Ради України VII скликання.

На позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року в тому ж окрузі здобув переконливу перемогу, отримавши 73,86% голосів виборців, і був обраний народним депутатом України VIII скликання.

На парламентських виборах 21 липня 2019 року був обраний народним депутатом України IX скликання по 192-му одномандатному округу Хмельницької області. Член депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України.

Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Голова підкомітету з питань загального податкового адміністрування та оподаткування податком на прибуток підприємств, бухгалтерського обліку і аудиту.

Член Української частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща. Член груп з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки; Австрійською Республікою; Азербайджанською Республікою; Королівством Нідерландів; Швейцарською Конфедерацією; Королівством Іспанія; Італійською РеспублікоюРеспублікою Польща.

У 2012 році заснував Хмельницьку обласну громадську організацію «За конкретні справи».

У 2013 році обраний президентом Федерації важкої атлетики України – всеукраїнської громадської організації.

8 квітня 2015 року удостоєний звання «Найкращий спортивний організатор року» за створення сприятливих умов для розвитку важкої атлетики в Україні та розбудову спортивної інфраструктури в рамках IX Всеукраїнської премії «Герої спортивного року».

  

16 червня 2017 року народного депутата України Олександра Володимировича Герегу обрано одним з 8 віце-президентів Федерації футболу України, з серпня 2020 р. – першим віце-президентом Федерації волейболу України.

  

Головною метою свого життя вважає духовне та економічне відродження рідної Хмельниччини та всієї України.

Нагороджений орденом «Професіонал галузі» за вагомий особистий внесок у розвиток економіки України та професійне керівництво підприємством – лідером галузі. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України.

28 червня 2017 року Олександр Герега за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагороджений орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

Має звання: «Заслужений працівник сфери послуг України» та «Почесний громадянин міста Городка».
 
Як Президент Федерації важкої атлетики України та віце-президент Української асоціації футболу (УАФ), перший віце-президент Федерації волейболу України, Олександр Володимирович займається громадською роботою з популяризації та розвитку фізичної культури і спорту, зокрема, серед дітей, молоді та юнацтва, всі свої дії направляє на провадження оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, впровадження та реалізацію фізкультурно-спортивних та соціальних програм. Є ініціатором створення спортивних клубів «Епіцентр».
 
Так, 16 жовтня 2014 р. у Городку відбулися історичні грандіозні події – відкриття сучасного європейського спорткомплексу «Епіцентр» та Чемпіонату України з важкої атлетики. 3 липня 2015 р. – відкриття нового спортивного комплексу «Епіцентр» у м. Хмельницький. 16 жовтня 2015 р. – відкрито важкоатлетичний спортивний комплекс «Епіцентр» у м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області. 12 листопада 2016 р. – відкрито потужний сучасний спорткомплекс «Епіцентр» у с. Плужне Ізяславського району Хмельницької області. Також було проведено капітальні ремонти у спортивних залах 192-го виборчого округу.
 
  
 
Олександром Володимировичем Герегою та громадською організацією «За конкретні справи» організована і проведена значна робота з покращення матеріально-технічної бази житлових будинків Городоцького, Дунаєвецького районів Хмельницької області з надання матеріальної підтримки медичним та освітнім закладам, підприємствам та установам бюджетної сфери Хмельниччини. Лікарням, ФАПам, школам, дитячим садочкам, сільським клубам, храмам, церквам надаються будівельні матеріали і проводяться капітальні ремонти, здійснюється перекриття дахів, закупка меблів, комп’ютерної техніки, автомобілів швидкої допомоги, тракторів, снігоприбиральної машини та інше.
 
Засновник благодійного фонду «Фонд Олександра та Галини Герег».
 
Одружений. Дружина – Герега Галина Федорівна. Має двох дітей – доньку Вікторію та сина Тараса.